THE HIDEOUT/Kryjówka

b_250_0_16777215_00_images_2015_IMG_8409.JPG4 czerwca w Teatrze w Teremiskach odbył się spektakl przygotowany przez Pawła Passiniego na podstawie scenariusza Patrycji Dołowy z aktorami NetTheater pt. "The Hideout. Kryjówka". Poruszające historie wojenne i powojenne polskich Żydów opowiadali nie tylko aktorzy, ale i aktorzy oraz reżyser będący sami dziećmi lub wnukami ocalałych z Holocaustu. Widzowie stłoczeni w małej, dusznej, zasnutej tysiącem nici i dymem przestrzeni dotykali opowieści wszystkimi zmysłami.  

Pokaz spektaklu sfinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Fundacji Edukacyjnej Jacka Kuronia.

Dziękujemy producentowi opakowań tekturowych, firmie OPTIMA HAJNÓWKA S.c. za pomoc w powiększeniu sceny i dostarczenie europalet.

Zobacz zdjęcia

reżyseria: Paweł Passini
scenariusz: Patrycja Dołowy
projekcje: Maria Porzyc
scenografia: Zuzanna Srebrna
kostiumy: El Bruzda
plakat: Michał Jadczak
występują: Patrycja Dołowy, Joanna Kaczmarek, Daniel Moński, Beata Passini, Paweł Passini, Maria Porzyc, Katarzyna Tadeusz, Judy Turan


Paweł Passini absolwent Wydziału Reżyserii warszawskiej Akademii Teatralnej, stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, laureat wielu prestiżowych nagród, wspólnie ze Stowarzyszeniem Teatralnym Chorea powołał pierwszy w Europie teatr internetowy neTTheatre. Realizuje spektakle też w teatrach dramatycznych. Za spektakl "Turandot" realizowany z neTTheatre i Grupą Coincidentia w sierpniu 2011 otrzymał dwie prestiżowe nagrody Total Theatre Award i Herald Angel na Festiwalu Fringe w Edynburgu. Passini jest Laureatem Paszportu Polityki i laureatem Nagrody im. Konrada Swinarskiego dla najlepszego reżysera za spektakl "Morrison/Śmiercisyn”.


 

b_250_0_16777215_00_images_2015_przekaz-1-fb-3.jpg
 
 

    b_250_0_16777215_00_images_2016_modul2.jpg

 

 

 

 

Muzeum Teremiszczańskie

 

stodola m 10 lat Teatru w Teremiskach - film

Między Wschodem a Zachodem
animacja o Białowieży

Gościmy

Odwiedza nas 37 gości