Piotruś i wilk

Fot. Andrzej Szypulski 7 września chmara dzieci wypełniła Teatr w Teremiskach żeby obejrzeć przedstawienie Białostockiego Teatru Lalek "Piotruś i wilk" w reżyserii Bernarda Bielenia a 40 z nich wzięło udział w warsztatach po spektaklu.
Spektakl, na podstawie bajki muzycznej Siergieja Prokofiewa jest teatralna ilustracją stworzoną w konwencji teatru cieni. Kolorowe postacie i tło malowane na folii przeplatają się z cieniami żywych aktorów, prowadząc wraz z muzyką dzieci przez niebezpieczną historię nieposłusznego dziadkowi chłopca.
Po cieście ze śliwkami, które rozeszło się w ciągu chwili, dzieci w trzech grupach wzięły udział w warsztatach prowadzonych przez trójkę aktorów występujących w przedstawieniu. Z Łucją Grzeszczyk dzieci malowały na plastikowych foliach tło i postaci do animowania, z Izabelą Wilczewską przedstawiały historię Prokofiewa za pomocą ruchu i dźwięków na instrumentach a z Mateuszem Smacznym tworzyły ze swoich rąk pająki, ślimaki, koty i ptaszki, które potem przedstawiały w technice teatru cieniowego.

Wydarzenie odbyło się w ramach programu TEATR POLSKA realizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz w ramach programu Teatru w Teremiskach finansowanego ze środków MKiDN oraz Fundacji Edukacyjnej Jacka Kuronia.

Zdjęca ze spektaklu i warsztatów