Sezon 2015

W sezonie wiosenno-jesiennym 2015 w Teatrze w Teremiskach pokazaliśmy dwa przedstawienia w ramach 9. Spotkań Teatralnych: "Aqua de Lagrimas" Warszawskiego Centrum Pantomimy i "Rytm języka" Wielkiego Chóru Młodej Chorei oraz 2 pokazy przygotowane przez te zespoły z dziecmi z Białowieży. Mnóstwo widzów przyciągnął poruszający nowy spektakl Pawła Passiniego  przygotowywany z aktorami NetTheater "Kryjówka", którego osią jest opowieść o wybitnej aktorce Irenie Solskiej, która w czasie wojny ukrywała uciekinierki z getta, wśród nich ciotkę reżysera Apolonię Starzec. Zespół Unia Teatr Niemożliwy pokazała "Toporland - suitę bez słów na Tekturę i Kontrabas" inspirowaną twórczością Rolanda Topora i Johanna Sebastiana Bacha, a Teatr Porywacze Ciał przedstawienie prześmiewcze „Partytury rzeczywistości”. W Teatrze w Teremiskach zabrzmiała też tradycyjna muzyka chasydzka i free jazz w wykonaniu zespołu Shofar współtworzonego przez Rafaela Rogińskiego i Mikołaja Trzaskę, z którymi gościnnie wystąpił Paweł Szpura, muzyka tradycyjna, którą śpiewała grupa Południce ze śpiewaczkami z podlaskich wsi oraz koncert waltornistów. We wrześniu dwukrotnie zaprezentowaliśmy spektakl "Święto wiosny" w wykonaniu grupy młodych uchodźców z Czeczenii, Gruzjii i Kirgistanu pracujących pod kierunkiem artystów ze Stowarzyszenia Praktyków Kultury. Nie zabrakło też spektaklu w ramach programu Teatr Polska - w tym roku wystąpił u nas Białostocki Teatr Lalek z przedstawieniem "Piotruś i wilk".

Działanie Teatru w Teremiskach w 2015 roku finansowane było ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego i Fundacji Edukacyjnej Jacka Kuronia.

Serdecznie dziękujemy za pomoc sprzętową Białowieskiemu Ośrodkowi Kultury oraz za wsparcie fotograficzno-filmowe wszystkim naszym fotografom-przyjaciołom: Bogusławowi Chyle, Piotrowi Karczmarczykowi i Andrzejowi Szypulskiemu. W grudniu zaprezentujemy reportaż z całości programu, a tymczasem na zachętę zapraszamy do obejrzenia filmu-reportażu z dwóch offowych spekatkli:

Off w Teatrze w Teremiskach

 
 

   

 

 

 

 

{nomultithumb}

Muzeum Teremiszczańskie

 {nomultithumb}

stodola m 10 lat Teatru w Teremiskach - film

{nomultithumb}
Między Wschodem a Zachodem
animacja o Białowieży
{nomultithumb}

Gościmy

Odwiedza nas 11 gości