Koncert Duetu SzaZa

 
Image
SzaZa w Teremiskach, fot. P. Winiarski
Mgła w Teremiskach, Lato w Teremiskach
i Oczy żubra to tylko kilka z wymyślonych na gorąco tematów improwizacji, jakie na naszych oczach komponowali i wykonywali Patryk Zakrocki i Paweł Szamburski – twórcy Duetu SzaZa, którzy w naprawdę mglisty wieczór 19 listopada gościli na scenie w Teremiskach. Patrząc na dwóch muzyków mieliśmy wrażenie uczestniczenia w koncercie wieloosobowego zespołu. Muzycy nagrywali własną grę na skrzypcach (Zakrocki) i klarnecie (Szamburski) tworząc loop (ang. pętla), do którego następnie dokładali kolejne muzyczne głosy tych samych lub innych instrumentów i rezonując jednocześnie z sygnałami z sali, stworzyli niezwykły performance możliwy tylko „tu i teraz”.

 

Image
Patryk Zakrocki i Paweł Szamburski, fot. zespołu
Patryk Zakrocki i Paweł Szamburski czyli Duet SzaZa to muzycy, improwizatorzy, animatorzy, którzy od 1999 roku aktywnie działają na stołecznej scenie muzyki improwizowanej i sztuki niezależnej. Prowadzili cykle Galimadjaz oraz Djazzpora, które w dużej mierze przyczyniły się do uformowania warszawskiej sceny muzycznej.

Udzielali się min. w takich projektach jak – Tupika, Meritum, Meoma, Horny Trees, Cukunft, kwartet klarnetowy Ircha Pneumatic, no i jeszcze wielu innych, których nazw nie pamiętają.

Tworzą muzykę dla teatru, filmu, kina niemego, tańca współczesnego. Współpracowali min. z P. Cieplakiem, P. Miśkiewiczem, L. Bzdylem, M. Liberem, K. Globiszem, M. Pieprzycą, K. Kozyrą, P. Borowskim. Swoją muzyką w licznych projektach wspierali takie instytucje jak Centrum Sztuki Współczesnej, Galerię Zachęta, Filmotekę Narodową, Muzeum Powstania Warszawskiego, Instytut Francuski, Instytut Adama Mickiewicza, Akademię Sztuk Pięknych, Narodowy Stary Teatr w Krakowie, Teatr Polonia, Teatr Nowy i wiele innych.

Działają również w niezależnym wydawnictwie LadoAbc (www.ladoabc.com) oraz Stowarzyszeniu Kulturalnym Lado, środowisku którego konsekwentna, trwająca już kilkanaście lat działalność muzyczna, wydawnicza oraz animacyjna przyczyniła się do niezwykle dynamicznego rozwoju nowej muzyki w Polsce.

W roku 2009 minęło dziesięciolecie ich działalności artystycznej!

 

Koncert w Teremiskach sfinansowała Fundacja Edukacyjna Jacka Kuronia i Ministerstwo Kultruy i Dziedzictwa Narodowego
b_250_0_16777215_00_images_2015_przekaz-1-fb-3.jpg
 
 

    b_250_0_16777215_00_images_2016_modul2.jpg

 

 

 

 

Muzeum Teremiszczańskie

 

stodola m 10 lat Teatru w Teremiskach - film

Między Wschodem a Zachodem
animacja o Białowieży

Gościmy

Odwiedza nas 8 gości