Podwieczorek dla Itaki

Podwieczorek dla Itaki
2 grudnia w Teremiskach odbył się niecodzienny podwieczorek. Przy stole goście rozmawiali o tragediach zaginięć a do małej papierowej skarbonki każdy wrzucał tyle ile mógł, by wspomóc akcję poszukiwania zaginionych prowadzoną przez Fundację Itaka, pomysłodawcę idei grudniowego podwieczorku. Studenci Uniwersytetu Powszechnego włączyli się w akcję po spotkaniu z Wojciechem Tochmanem, liderem Fundacji Itaka, którego gościliśmy w Teremiskach w listopadzie. Popijając ciastka kawą opowiedzieliśmy naszym gościom o działalności Fundacji Itaka oraz o problemie zaginięć. Zaprezentowaliśmy również pokaz zdjęć z innych działań, jakie podejmujemy w ramach naszego Uniwersytetu. Zebrane podczas podwieczorku pieniądze przekazaliśmy na konto Fundacji Itaka.