Spotkanie z Wojciechem Tochmanem

Wykład Wojciecha Tochmana
W pierwszej części spotkania Wojciech Tochman, reporter, współzałożyciel i wolontariusz fundacji ITAKA, opowiadał o specyfice pracy reportera. Zwrócił uwagę na szczególny rodzaj wrażliwości, którą każdy piszący o losach innych ludzi powinien mieć, czujność i umiejętność słuchania i przekazywania historii czytelnikom. Mówił o trudach i przeszkodach, na jakie natyka się w swojej pracy, opowiadał o planach na kolejne reportaże.

Druga cześć spotkania poświęcona została Fundacji Itaka, w której Tochman (kiedyś prowadzący program „Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie”), działa od początku jej istnienia. Gość zachęcił studentów do wzięcia udziału w organizacji „Podwieczorku dla Itaki”, ogólnopolskiej akcji mającej na celu zbiórkę pieniędzy na działalność statutową fundacji. Przy tej okazji omówił szerzej problem zaginięć w Polsce i procedur poszukiwania osób zaginionych.

Książki autora:

• Schodów się nie pali”, ZNAK, Kraków 2000