Kropić dożdżyk

b_250_0_16777215_00_images_2014_DSC_1202.JPG18 listopada w czasie pierwszych cotygodniowych warsztatów muzycznych dla dzieci w białowieskiej szkole prowadzonych przez Alinę Wawrzeniuk, młodsza grupa zaczęła od "piosenki powitanki", która zostanie już z dziećmi na cały cykl zajęć. Potem rozmawiano, śpiewano i tańczono o jesieni ucząc się piosenki "Kropić dożdżyk" oraz "Hruszka". Dzieci wysłuchały też białoruskiej wersji bajki o Rzepce, w której dziadkowi i babci pomagały kotek, piesek i myszka w postaci zabawnych pacynek. Następnie dzieci same wcieliły się w rolę i odegrały przedstawienie o Rzepce z użyciem pacynek. Dzieci bawiły się też w zabawę o Jasiu i rzodkiewkach, same będąc rzodkiewkami, które głodny Jaś (a potem wielu Jasiów) próbuje wyrwać z ogródka. Starsze dzieci uczyły się dwóch piosenek: "Nasupa" i "Hrybny dożdż" oraz bawiły się wyliczanką w grę z monetą a także nauczyły się tańca do piosenki "Kropić dożdżyk".

Warsztaty muzyczne finansowane są ze środków Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz dotacji Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

Alina Wawrzeniuk, animatorka kultury i nauczycielka (autorka Elementarza jęz. białoruskiego), opiekunka AB-BA ORKIESTRA i współtwórczyni Festiwalu Muzyki Młodej Białorusi Basowiszcza, od lat pracująca z dziećmi muzycznie i teatralnie w SP Nr 4 w Białymstoku i w Stowarzyszeniu na Rzecz Dzieci i Młodzieży uczących się języka białoruskiego "AB-BA", z którym nasza fundacja współpracuje od wielu lat. Odznaczona Srebrnym Krzyżem Zasługi.

 

b_250_0_16777215_00_images_2015_przekaz-1-fb-3.jpg
 
 

    b_250_0_16777215_00_images_2016_modul2.jpg

 

 

 

 

Muzeum Teremiszczańskie

 

stodola m 10 lat Teatru w Teremiskach - film

Między Wschodem a Zachodem
animacja o Białowieży

Gościmy

Odwiedza nas 59 gości