Festiwal filmowy Watch DOCS

 Uniwersytet Powszechny już piaty raz będzie organizował przyjazd do Hajnówki i Białowieży Festiwalu Filmowego WATCH DOCS "Prawa Człowieka w Filmie". Impreza tworzona przez Helsińską Fundację Praw Człowieka, we współpracy ze Społecznym Instytutem Filmowym, wędruje po całej Polsce jako festiwal objazdowy.

Dla nas organizacja festiwalu jest realizacją ważnej dla nas idei zaangażowania społecznego, a zarazem najważniejszym punktem programu z animacji działań społecznych. Festiwal trwa dwa dni i odbywa się zarówno w Hajnówce jak i Białowieży. Celem wydarzenia jest przybliżenie społeczności lokalnej tematyki praw człowieka. Oprócz projekcji filmowych organizowane są także imprezy towarzyszące, takie jak spotkania z gośćmi czy warsztaty dotyczące tematu praw człowieka.


Rządowe organizacje na całym świecie nie są w stanie zapobiegać naruszaniu niezbywalnch praw każdego człowieka, m.in. prawa do godnego życia, wolności wyznania czy poglądów, sprawiedliwego procesu sądowego. Łamane są prawa dzieci, dyskryminuje się ludzi ze względu na wyznanie, kolor skóry czy orientację seksualną. Wierzymy, że trzeba brać odpowiedzialność za drugiego człowieka, bez względu na to, czy znajduje się on po drugiej stronie ulicy, czy kuli ziemskiej. Organizacje takie jak Helsińska Fundacja Praw Człowieka oprócz konkretnych działań w obronie ludzkiej godności i wolności, prowadzą również liczne akcje edukacyjne i promujące działalność na rzecz ochrony praw człowieka.
Doskonałą okazję do przybliżenia tej tematyki szerszemu gronu odbiorców stworzyła Helsińska Fundacja Praw Człowieka, organizując w Warszawie Międzynarodowy Festiwal Filmowy Watch Docs, podczas którego prezentowane są filmy dokumentalne poruszające problem łamania praw człowieka na całym świecie. Następnie na terenie całej Polski organizowane są lokalne, tzw. objazdowe edycje tego festiwalu, dzięki którym z problemem odpowiedzialności za świat mogą zmierzyć się też mieszkańcy innych miast.

Zapraszamy wolontariuszy do włączenia się w organizację tegorocznego Festiwalu. Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  

Prowadzenie festiwalu 2010: Katarzyna Winiarska


b_250_0_16777215_00_images_2015_przekaz-1-fb-3.jpg
 
 

    b_250_0_16777215_00_images_2016_modul2.jpg

 

 

 

 

Muzeum Teremiszczańskie

 

stodola m 10 lat Teatru w Teremiskach - film

Między Wschodem a Zachodem
animacja o Białowieży

Gościmy

Odwiedza nas 30 gości