Opowieści Teremiszczańskie 2010

Katarzyna Winiarska podczas spektaklu. Fot. Tomek Onikijuk
Historia o Cyganach, którzy "jak leżeli tak tańczyli" w domu rodziców pani Wandy  poszerzyła spektakl Opowieści Teremiszczańskie o nową scenę. Opowieść zapisaliśmy podczas wrześniowej serii spotkań z mieszkańcami Teremisek w czasie obozu Szkoły Działania. Przed spektalem gromadząca się publiczność wchodziła w nastrój dawnej wsi podczas wyświetlanej prezentacji starych zdjęć mieszkańców Teremisek. Zdjęcia przechodziły od najstarszych zdjęć przodków aż do współczesnych posiadówek kilku pokoleń na ławeczkach i publiczności w teremiszczańskim teatrze.  Po spektaklu przy kompocie z jabłek zebranych w uniwersyteckim sadzie i cieście marchewkowym toczyły się jeszcze rozmowy między mieszkańcami Teremisek, resztą publiczności i aktorami - animatorami Uniwersytetu.