Opowieści Teremiszczańskie 2

 
Image
Scena z przedstawienia. Fot. Tomasz Onikijuk
Opowieści Teremiszczańskie
, spektakl, zbudowany z opowieści i pieśni zebranych od mieszkańców wsi  zaplanowany był początkowo na duży dziewięcioosobowy zespół, który tworzyli zarówno studenci, jak i twórcy Uniwersytetu oraz asystenci. Z czasem, gdy studenci rozjechali się po Polsce realizując własne plany, niemożliwym stało się zebranie całej grupy w jednym terminie na wspólną pracę. 
Historie jednak zostały i trzeba było znaleźć im nową formę, by mogły dalej być opowiadane. Te same opowieści mieszkańców (i kilka nowych) zostały opowiedziane i zaśpiewane w inny sposób tworząc nowe przedstawienie, a zarazem niosąc tą samą pamięć mieszkańców wsi. 
 
Nową wersję przygotowały trzy osoby z zespołu prowadzącego Uniwersytet i Teatr w Stodole: Katarzyna Winiarska, Joanna Filarska i Paweł Winiarski przy ogromnym wsparciu Bożeny Szroeder, której Kroniki Sejneńskie były inspiracją do powstania Opowieści  Teremiszczańskich. Premiera drugiej wersji przedstawienia miała miejsce podczas Święta Teatru w Teremiskach 14 sierpnia 2009 roku. 
 
b_250_0_16777215_00_images_2015_przekaz-1-fb-3.jpg
 
 

    b_250_0_16777215_00_images_2016_modul2.jpg

 

 

 

 

Muzeum Teremiszczańskie

 

stodola m 10 lat Teatru w Teremiskach - film

Między Wschodem a Zachodem
animacja o Białowieży

Gościmy

Odwiedza nas 16 gości