"Sąsiedzi, których nie ma" w Warszawie!

b_250_0_16777215_00_images_2017_spekatkl1.jpg21 października spektakl "Sąsiedzi, których nie ma. Opowieści mieszkańców Białowieży o ich żydowskich sąsiadach" pokazliśmy w Warszawie, na scenie Centrum Sztuki Współczesnej w Zamku Ujazdowskim przy pełnej około dwustoosobowej publiczności. Czujemy się zaszczyceni, bo wśród widzów był Marian Turski, przewodniczący Rady Muzeum Historii Żydów Polskich "Polin", Ocalony z obozu w Auschwitz, który osobiście dziękował po spektaklu każdemu z młodych aktorów za ich pracę. Wśród widzów byli też nasi członkowie rodzin i przyjaciele, twórcy teatralni, naukowcy, młodzież i dzieci, a nawet niektórzy bywalcy naszego Teatru w Teremiskach, którzy wędrują za nami w inne miejsca! Wszystkim serdecznie dziękujęmy za obecność i ciepłe słowa.   

Pokaz spektaklu odbył się w ramach seminarium dla nauczycieli "Pod figowcem bengalskim" organizowanym przez CSW. Następnego dnia Katarzyna Winiarska, inicjatorka i współtwórczyni przedstawienia, opowiadała na seminarium o swoim kilkumastoletnim doświadczeniu animacjyjnym w Teremiskach i Białowieży.

Grupa Wiejskaja Dziatwa nie tylko pokazała spektakl "Sąsiedzi, których nie ma", ale spędziła w Warszawie cały weekend. W sobotę, przed próbą do pokazu, uczniowie ze szkoły na Startowej, która nas gościła w swoim budynku, poprowadzili naszej białowieskiej młodzieży grę miejską na Starówce, a w niedzielę zwiedziliśmy z przewodnikiem Muzeum Historii Żydów Polskich Polin i zjedliśmy obiad w żydowskiej restauracji.

Serdecznie dziękujemy uczennicom i uczniom oraz nauczycielom i pracownikom szkoły Startowa za ugoszczenie nas i opiekę w Warszawie i zapraszamy na rewizytę do Białowieży.

więcej o spektaklu

Spektakl zrealizowano w ramach Fundacji Edukacyjnej Jacka Kuronia ze środków Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku i Fundacji Edukacyjnej Jacka Kuronia.


Pokaz w Warszawie był wydarzeniem towarzyszącym seminarium dla nauczycieli Pod figowcem bengalskim, organizowanym przez Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie w ramach projektu "Children of Dust. Historie opowiadane przez dzieci pochodzące z terenów pokopalnianych", współfinansowanego przez Akademie Schloss Solitude oraz m. st. Warszawa.

b_250_0_16777215_00_images_2015_przekaz-1-fb-3.jpg
 
 

    b_250_0_16777215_00_images_2016_modul2.jpg

 

 

 

 

Muzeum Teremiszczańskie

 

stodola m 10 lat Teatru w Teremiskach - film

Między Wschodem a Zachodem
animacja o Białowieży

Gościmy

Odwiedza nas 13 gości