Wakacje Kronik Podlaskich

Image Wakacyjna sesja (26-29 lipca) białoruskiej młodzieży z Białegostoku uczestniczącej w programie Kroniki Podlaskie poświęcona była pracy nad zbudowaniem scenariusza do mającego powstać spektaklu. Mają znaleźć się w nim historie rodzinne dzieci zbierane przez ostatni rok od dziadków i babć. Alina Wawrzeniuk, animatorka grupy, zaczerpnęła inspirację, jak mówi z Kronik Sejneńskich i Opowieści Teremiszczańskich. Wprowadzeniem do budowania scenariusza było spotkanie z Dariuszem Szada-Borzyszkowskim, reżyserem teatralnym i telewizyjnym. Równolegle do prac nad scenariuszem młodzież uczestniczyła w warsztatach teatralnych prowadzonych przez Teresę Filarską, aktorkę Teatru Osterwy z Lublina – ćwicząc plastykę ciała, wymowę, ekspresję oraz wypowiedź grupową. Jak zawsze było dużo śpiewania a wieczorem projekcje filmów: Wszystko co kocham Jacka Borcucha i Nieprawdopodobna historia Mike'a Newella.