Ja naradziusia tut

Paski wyplecione przez dzieci. Fot. Joanna Filarska
Od 6 do 11 lipca w Teremiskach przebywały dzieci białoruskie z Podlasia na warsztatach etnograficznych
Tutaj się urodziłem – Ja naradziusia tut prowadzonych przez Stowarzyszenie Na Rzecz Dzieci i Młodzieży Uczących Się Języka Białoruskiego AB-BA.

Dzieci (w wieku 9- 12 lat) uczyły się haftowania, szycia pasków, śpiewania, litewskich tańców. Wzięły udział w warsztatach lepienia pierogów i warsztatach wycinanek w skansenie Sioło Budy. W ramach działań plastycznych malowały obrazy na płótnie, które potem zawisły na ścianach Uniwersytetu a także wykonały makietę Teremisek. Ostatniego dnia odbyło się spotkanie z mieszkającym za płotem Uniwersytetu, Adamem Wajrakiem. W dniu wyjazdu dzieci zaprezentowały rodzicom swoje prace oraz piosenki i tańce jakich się nauczyły podczas pobytu w Teremiskach.

Tutaj się urodziłem – ja naradziusia tut jest partnerskim projektem AB-BY i Fundacji Edukacyjnej Jacka Kuronia zrealizowanym przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego z Białegostoku oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.