Cacacznaja krama

 
Image
Scena z przedstawienia. Fot. Barbara Piekarska
Piosenki do wierszy Leanida Drańko- Majsiuka ze zbiorku Cacacznaja krama (sklep z zabawkami) z muzyką autorstwa Zmiciera Wajciuszkiewicza i Anny Babik mogliśmy oglądać 4 lipca w Stodole w Teremiskach.
Bohaterowie wierszy to zwierzęta żyjące na wiejskim podwórku i w lesie. Wiersze, które zostały wybrane do spektaklu są  satyrą polityczną na sytuację narodu białoruskiego na Białorusi. Posługując się cechami zwierząt (psa, koguta, wilka, wrony,  niedźwiedzia) przedstawiają sposób myślenia i przywary ludzi żyjących przez wiele lat w systemie totalitarnym.
Spektakl był wynikiem pracy młodzieży białoruskiej z Podlasia podczas odbywających się w Teremiskach od 28 czerwca do 4 lipca warsztatów etnograficznych Tutaj się urodziłem – ja naradziusia tut. Warsztaty prowadziły Alina Wawrzeniuk i Ilona Karpiuk. Był to partnerski projekt Stowarzyszenia Na Rzecz Dzieci i Młodzieży Uczących Się Języka Białoruskiego AB-BA i Fundacji Edukacyjnej Jacka Kuronia zrealizowany przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego z Białegostoku oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
 
b_250_0_16777215_00_images_2015_przekaz-1-fb-3.jpg
 
 

    b_250_0_16777215_00_images_2016_modul2.jpg

 

 

 

 

Muzeum Teremiszczańskie

 

stodola m 10 lat Teatru w Teremiskach - film

Między Wschodem a Zachodem
animacja o Białowieży

Gościmy

Odwiedza nas 6 gości