Nominacja do Nagrody POLIN

Katarzyna Winiarska fot M Starowieyska 4 mJest nam bardzo miło poinformować, że współtwórczyni Uniwersytetu Powszechnego w Teremiskach i Teatru w Teremiskach, nasz wieloletnia animatorka programów edukacyjnych w Białowieży i Teremiskach, autorka Wirtualnego Muzeum Historii Żydów w Białowieży i współtwórczyni spektaklu "Sąsiedzi, których nie ma", Katarzyna Winiarska została nominowana do Nagrody POLIN 2018.
Nagroda POLIN jest przyznawana od trzech lat przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN osobom, organizacjom lub instytucjom aktywnie działającym na rzecz ochrony pamięci o historii polskich Żydów. W tym roku, spośród 110 zgłoszeń z całej Polski, kapituła konkursu pod przewodnictwem Mariana Turskiego, przewodniczącego Rady Muzeum i Wiceprzewodniczącego Stowarzyszenia Żydowski Instytut Historyczny w Polsce, wyłoniła 7 nominowanych. Poza Katarzyną Winiarską są to: Dariusz Gajny, dr Kamila Klauzińska, Łukasz Parus, Dariusz Popiela, Magdalena Lewkowicz i Tomasz Wiśniewski. Ogłoszenie laureata lub laureatki nastąpi 4 grudnia podczas uroczystej gali w Muzeum POLIN.

Więcej na stronie Muzeum Polin: nominacja - Katarzyna Winiarska

Tekst Moniki Żmijewskiej w Gazecie Wyborczej o nominacji Katarzyny Winiarskiej i Tomasza Wiśniewskiego z Białegostoku - "Ocalają zapomnianych".

b_250_0_16777215_00_images_2015_przekaz-1-fb-3.jpg
 
 

    b_250_0_16777215_00_images_2016_modul2.jpg

 

 

 

 

Muzeum Teremiszczańskie

 

stodola m 10 lat Teatru w Teremiskach - film

Między Wschodem a Zachodem
animacja o Białowieży

Gościmy

Odwiedza nas 12 gości