Pokaz w Białymstoku

MG 965429 maja mieliśmy przyjemność prezentować spektakl "Sąsiedzi, których nie ma" na scenie Uniwersyteckiego Centrum Kultury w Białymstoku. Mimo słabego terminu jakim jest poniedziałek, publiczność przybyła licznie, a wśród nich było wiele osób, które same zajmują się też ratowaniem pamięci o żydowskich sąsiadach w swoich miejscowościach - w Dąbrowie Białostockiej, Wysokim Mazowieckim, Jedwabnym. Po spektaklu odbyło się spotkanie z twórczyniami - Katarzyną Winiarską, animatorką, która zajmuje się zachowaniem pamięci o Żydach w Białowieży, autorką Wirtualnego Muzeum Historii Żydów Białowieży, i która zebrała opowieści od mieszkańców Białowieży i Joanną Troc, reżyserką, które z tych opowieści ułożyła scenariusz i wyreżyserowała przedstawienie z grupą białowieskich dzieci i młodzieży.
Zapraszamy do wysłuchania  audycji radiowej PR Białystok z przedstawienia.

Realizację spektaklu sfinansowano ze środków Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku i Fundacji Edukacyjnej Jacka Kuronia. Dziękujemy Uniwersyteckiemu Centrum Kultury za bezpłatne udostępnienie sali.