Straszka pospolita

mSerdecznie zapraszamy 30 września o godz. 16.00 do Teatru w Teremiskach (Teremiski 30) na pokaz spektaklu Teatru Coincidentia "Straszka pospolita", który odbędzie się w ramach programu Teatr Polska. Nasi bywalcy znają Grupę Coincidentia ze spektaklu "Słoń i kwiat", z którego piosenkę o bananach niektóre dzieci białowieskie nucą do dziś. Tym razem spektakl, również przeznaczony dla dzieci (ale dorośli bawić się będą również!) poświęcony jest straszce pospolitej. Po spektaklu zapraszamy dzieci na warsztaty (niezbędna rezerwacja miejsca).

O ile straszkę pospolitą - popularny gatunek ważki - można spotkać nad jeziorem albo nad rzeką to pospolite strachy występują dosłownie wszędzie. Raz większe, raz mniejsze, u małych i dużych, czające się w dzień i w nocy. Skąd się biorą? Jak działają? Dlaczego i po co się boimy? Takie pytania podejmuje w swoim najnowszym spektaklu Grupa Coincidentia zapraszając młodych widzów (w wieku od 7 lat) do osobliwego laboratorium strachów i wspólnego odkrywania istoty lęku. To szalona podróż w głąb ludzkiej głowy, dziwacznych snów, gawęd i bajek na dobranoc, realizowana poprzez kolaż fantazji i teatralnych eksperymentów. Na drodze scenicznych improwizacji, bazując na tekstach naukowych, dramatycznych czy autentycznych, dziecięcych opowieściach artyści odtwarzają mechanizmy strachu bawiąc się konwencjami i formą.

Za koncepcję i realizację spektaklu odpowiada Grupa Coincidentia czyli aktorzy i performerzy Dagmara Sowa i Paweł Chomczyk, a także muzycy Robert Jurčo i Piotr Chociej, scenografka Małgorzata Tarasewicz – Wosik, kompozytor Jerzy Bielski, choreografka Karolina Garbacik oraz autorka tekstów Anna Andraka.
Twórcy wykorzystują szeroki wachlarz środków wyrazu od aktorskich, lalkarskich, materialnych i wizualnych po muzykę na żywo, okraszając całość dużą dozą humoru i absurdu. Jest więc i „śmieszno i straszno”, z zachętą oswajania lęków, adresowaną nie tylko do najmłodszych.

Wstęp wolny.

Po spektaklu odbędą się warsztaty dla dzieci. Chętne osoby prosimy o zgłaszanie się mejlowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. , w temacie proszę wpisać "Straszka".

Projekt dofinansowany ze środków z budżetu Miasta Białegostoku oraz Urzędu Marszałkowskiego
Województwa Podlaskiego. Pokaz w Teremiskach odbędzie się w ramach programu Teatr Polska realizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

TEATR POLSKA to ogólnopolski program popularyzujący teatr i pozwalający zaprezentować jego różnorodne oblicze. Celem programu TEATR POLSKA jest docieranie z ofertą polskich teatrów poprzez zwiększenie ich mobilności i umożliwienie prezentacji spektakli w ośrodkach mających utrudniony dostęp do kultury. W ramach programu teatry instytucjonalne, samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe otrzymują dofinansowanie prezentacji spektakli w miejscowościach, w których nie ma teatru instytucjonalnego. W ramach programu TEATR POLSKA od 1 września do 30 listopada 2018 roku w objazd wyruszy 20 teatrów.

www.facebook.com/coincidentia
www.grupacoincidentia.pl

www.teatrpolska.pl

b_250_0_16777215_00_images_2018_logo.TP.jpgb_250_0_16777215_00_images_2018_IT_2018.jpgb_250_0_16777215_00_images_2018_mkidn.jpgLogo%20Grupa%20Coincidentia.jpglogoFundacja%20male.jpg