Ruszamy na Białystok

b_250_0_16777215_00_images_2017_sasiedzi_biaystok.jpgSerdecznie zapraszamy do Białegostoku  29 maja o godz. 18.00 na pokaz przedstawienia "Sąsiedzi, których nie ma" - opowieści mieszkańców Białowieży o ich żydowskich sąsiadach. Zagramy w Uniwersyteckim Centrum Kultury, ul. Ciołkowskiego 1N

Spektakl zrealizowany w ramach działań naszej Fundacji Edukacyjnej Jacka Kuronia z grupą dzieci i młodzieży z Białowieży "Wiejskaja dziatwa", przygotowały wspólnie Joanna Troc, reżyserka i aktorka z Teatru Czrevo, która przygotowała adaptację i inscenizację oraz wyreżyserowa spektakl oraz Katarzyna Winiarska, twórczyni Wirtualnego Muzeum Historii Żydów w Białowieży, która zebrała opowiadane historie, czuwała nad merytoryczną stroną spektaklu i objaśniała młodym tamten przedwojenny świat. Żydowskich piosenek w jidysz i po hebrajsku uczyła Elżbieta Rojek.

"Sąsiedzi, których nie ma" to piąty już spektakl tej grupy pod kierunkiem Joanny Troc. Pierwszy, który mierzy się z poważnym tematem - zapomnianym kawałkiem historii Białowieży. Na premierę spektaklu, która odbyła się 1 maja w Teatrze w Teremiskach podczas 11. Spotkań Teatralnych, ściągnęło blisko 500 widzów i przestawienie zostało zagrane dwukrotnie.

"Sąsiedzi, których nie ma" na podstawie opowieści mieszkańców Białowieży
Adaptacja, inscenizacja i reżyseria - Joanna Troc
Pomysł, zebranie i opracowanie opowieści  - Katarzyna Winiarska
Aranżacja muzyczna- Nika Jurczuk
Przygotowanie wokalne - Elżbieta Rojek
Pracownia scenograficzna - Paweł Winiarski

Występują:
Urszula Bajko, Kornelia Czeremczuk, Maks Czeremczuk, Marta Czurak, Amelia Kowalczyk, Maria Marczuk, Jan Sobociński, Oliwia Szpakowicz, Hanna Winiarska, Szymon Winiarski, Maria Wołosik.

wstęp wolny

Zachęcamy do zwiedzania Wirtualnego Muzeum Historii Żydów w Białowieży: www.jewish-bialowieza.pl

Spektakl zrealizowano w ramach Fundacji Edukacyjnej Jacka Kuronia ze środków Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku i Fundacji Edukacyjnej Jacka Kuronia.

logoFundacja%20male.jpgurzad%20logo%20m.jpg